Ev Girişi Dekorasyonları

0

Ev girişi dekorasyonları insanlarda ilk bakışta dikkat çeken dış görüntümüzdür. Söz konusu evimiz olduğunda da ilk izlenimi veren giriş koridoru olur. Ev için dekoratif ürünler birçok alanda kullanılsa da giriş boş olursa istenilen etki meydana gelmez. Evin girişinde etkileyici bir karşılaşma yapılmazsa sonrasın kullanılan mobilyaların etkisi de azalmış olur.

Ev Giriş Dekorunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev girişinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan şu şekilde bahsedilebilir:

  • Ev girişi yeterince aydınlatılmalıdır. Gün ışığı almayan bir yerde dış kapı bulunuyorsa  aydınlatıcı ürünlerden destek almak gerekir.
  • Büyük bir giriş varsa koyu renk duvar tercih edilebilir. Ancak küçük bir koridordan yuvanıza giriş yapılıyorsa açık renkler tercih edin. Bu sayede oldukça iç açıcı bir karşılamaya imza atabilirsiniz.
  • Evin girişinde kapağı bulunmayan askılar kullanmak doğru olmaz. Ev girişi dekorasyonları içerisinden uygun bir vestiyer tercih etmek gerekir. Kapaksız yerlere asılan ceket, palto, hırka gibi dış kıyafetler dağınıklık oluşturur. Bir kapak yardımıyla daha ferah bir ortam meydana getirmek mümkündür.
  • Dış kapının yanına konduracağınız küçük bir anahtarlık, evinize bir ruh katacaktır. Sizi yansıtan bir anahtarlık seçimi sayesinde evinize karakter kazandırmış olursunuz.

Evinizin girişinde uygun alan var ise güzel bir ayna kullanın. Ayna hem mekanı daha geniş gösterecek hem de evden çıkma esnasında kendinize son bakışınızı atmanızı sağlayacaktır. Büyük bir giriş varsa yuvarlak ayna kullanabilirsiniz. Daha dar ve uzun ev girişlerinde ise uzun-ince tasarlanan boy aynaları iyi bir seçim olur.

Girişlerinizi Renklendirin

Çeşitli dekorasyon ürünleri kullandığınız halde ev girişi gözünüze renksiz ya da cansız görünebilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için uygun bir köşeye bitki yerleştirin. Bitkiler canlı olduğunda çok daha iyi bir görünüme sahip olurlar. Ancak evin girişine yeterli güneş ışığı girmiyorsa cansız bitki kullanmak doğru olur. 2021 en çok kullanılan dekor fikirleri arasında da canlı duran yapay çiçeklere sıklıkla rastlayacağız. Gerek bakımlarının zor olması gerekse ev dışarısında geçirilen zamana bağlı olarak çiçeğe ayıracak vaktin sınırlı olması yapay çiçeği daha uygun hale getirmektedir. Evin girişinde canlı renklere sahip bir çiçek, günün yorgunluğunu atmanıza da yardımcı olur.

Diğer sitemize de bakabilirsiniz: Ana Sayfa – Kadın Güncel (kadinguncel.com)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.