2021 Ev Dekorasyon Ürünleri

ev-dekorasyon-ürünleri
0

2021 Ev Dekorasyon Ürünleri

Ev Dekorasyon Ürünleri

Profesyonel ev tasarımcıları, evinizin güçlü yönlerini nasıl öne çıkartacağınız, kusurlarını nasıl saklayacağınız ve hemen hemen herkes için çekici hale getirebileceğiniz konusunda fikirlere sahiptir. Bütçenizi sarsmadan evinizdeki odaları tazelemek için bu ipuçlarını almak isterseniz yazımızda sizlere bu konudan bahsedeceğiz. Evinizin içinde canlılık istiyorsanız, kapılarınızı eğlenceli ve parlak bir renk tonunda boyayın. Duvarlarınızı açık ve nötr boya ya da duvar kağıtları ile süsleyin. Özellikle bej veya gri gibi ortamı sakin ancak ruhu olan bir yer yapacak renkleri tercih edin. Nötr duvarlar size en yüksek dekorasyon esnekliğini sunarak ev dekorasyon ürünleri ve aksesuarlarınızı kolayca değiştirmenize olanak tanır. Yan yana iki küçük odanız varsa, onları aynı nötr renge boyamak, daha büyük olmalarını sağlayacak bir illüzyon etkisine sahiptir. Odadan odaya hafif bir değişiklik için ton değişikliği yapabilirsiniz.

Ev İçin Dekoratif Ürünler

Güzel bir otel lobisi düşündüğünüzde mobilyalar, sohbeti davet eden gruplar halinde düzenlenmiştir. Mobilyaları oturma odanıza yerleştirdiğinizde, samimiyet ve denge konusuna dikkat edin. “U” şeklinde, sehpanın her iki ucunda birbirine bakan bir kanepe ve iki sandalye bulunan ya da H şeklinde, iki sandalyenin tam karşısında bir kanepe ve ortasında bir sehpa bulunan bir konuşma alanı, ideal olacaktır. Kaçınılması gereken yaygın bir uygulama ise mobilyaları duvara doğru itmektir. İnsanlar odalarını daha büyük göstereceğini düşündükleri için bunu yapıyorlar. Ancak mobilyaları duvarlardan uzaklaştırmak, ortamı daha geniş hissettirir. Ev için dekoratif ürünler seçerken diğer mobilyalar ve dekorasyon tercihlerinizi göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Ev Dekorasyon Fikirleri

Her odaya en az bir ayna asın. Aynalar, ışığı odanın etrafına yansıttıkları için bir alanı daha aydınlık hale getirebilir. Ancak birini yanlış yere yerleştirmek, neredeyse hiç sahip olmamak kadar kötü olabilir. Aynaları doğrudan pencerelere değil, pencerelere dik duvarlara yerleştirin ve ev dekorasyonunda kullanılan dekor ürünleri aydınlatma sayesinde ön plana çıkacaktır. Bir aynayı bir pencerenin tam karşısına asmak, ışığı pencereden geri yansıtabilir. Bir oturma odasında, kanepenin dört ayağının tamamı ve bir mobilya grubundaki sandalyeler halıya uymalıdır. Halı oturma alanını tamamlayıcı bir unsur olarak düşünülmelidir. En azından, kanepenin ve sandalyelerin öndeki iki ayağı halının üzerine oturmalıdır. Tavanlarınız alçaksa, odanın daha az klostrofobik hissettirmesini sağlamak için beyaza boyayın. Gözünüze odanın daha uzun olduğu yanılsamasını vermek için perdeleri pencerelerden daha yükseğe asmalısınız.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.