En İyi Havuz Dekorasyon Önerileri

0

 

Bir havuz oluşturmadan önce dikkate alınması gereken birçok konu vardır. İlk olarak, yer etüdü yapmak çok önemlidir. Uzman raporları için havuz yerinin havuz yapımına uygunluğunun belirlenmesi gerekmektedir. Yüzme havuzunun daha sonra kararlaştırılabilmesi için derinlik ve büyüklük, bahçenin büyüklüğüne uygun seçilmelidir. Hava şartlarından dolayı havuzun ilkbaharda yapılması tavsiye edilir. Evinizin bahçesine yüzme havuzu eklerken güneşlenmek için yer bırakmayı unutmayın. Bunun için en az 35-40 metrekare gereklidir. En iyi 10 havuz dekorasyonu önerilerimiz.

 

En İyi 10 Havuz Dekorasyon Önerileri

Havuzun hemen yanına bir oturma alanı yapmak çok kullanışlı olacaktır. Partiler için bir barbekü alanı da mekanı çok zengin gösterecektir. Büyük bir alana sahipseniz havuz içine bir jakuzi yerleştirmek keyifli olacaktır.

Evinizden havuza giden yolu havuzun içerisinde yüzüyormuş gibi görünen basamaklarla oluşturabilirsiniz. Akşamları havuz içi ve dışı aydınlatmalarla şık bir süs havuzu da elde edilebilir. Havuz tasarımınızı peyzajla birleştirmek doğal bir görünüm yaratacaktır.

Standart havuz kaplamaları yerine nehir taşları gibi doğal görünümlü kaplamalar tercih etmek şık bir görünüm katacaktır. Belirli yükseltilerle havuza kaydıraklar yapmak şıklığa eğlence katacaktır. Havuza eklenen yükseltilerde şelale görünümü oluşturmak yapay bir gölet havası katabilir.

Havuz etrafına eklenen su akışları bakır şelale görünümünde yapmak gösteriş katacaktır. En iyi 10 havuz dekorasyonu önerilerimizle en gösterili havuz sizin olabilir.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.