En İyi Çatı Katı Dekorasyonu Fikirleri

0

Bir evin çatı katını dekore etmek nispeten zor bir iştir. Eğimli tavanlar oldukça dar bir kullanım alanı bırakırlar. En iyi çatı katı dekorasyonu fikirleri ile şık ve işlevsel hale getirilebilir. Bu küçük alanları bile doğru tasarlarsanız, onları sevimli güzel bir ortama dönüştürebilirsiniz. Alışık olduğumuz yüksek tavanlı evlerin aksine loft evler daha alçaktır. Mobilya, avize ve perde seçimi gibi dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

En iyi 10 Çatı Katı Dekorasyon Fikirleri

Odayı boğmamak için duvarları ve tavanı beyaza boyayıp zeminde açık renkli doğal ahşap kullanmak kullanışlı olacaktır. Duvarda doğal taş çerçeve dekoratif öğeler oluşturmak için kullanılabilir. Zeminde buzlu cam kullanmak alt kattan loş bir ışık yayılmasına ve hoş bir görüntü oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Çatı katını yatak ve giysi dolabı gibi eşyalarla dekore etmek de yaratıcı olabilir. Uzun perdelerin kullanılması mekanda romantik bir atmosfer yaratacaktır. Doğru ışıklandırma her zaman mekanı daha geniş gösterir. Geniş bir çatı katına sahipseniz sadece kullanacağınız bir panelle iki farklı odayı aynı ortamda kullanabilirsiniz.

Güvercinlik modeline sahip pencereler size daha çok ışık ve daha fazla alan sunacaktır. Çatı katının yapısı gereği İskandinav tarzı ev dekorasyonu çok uygun olacaktır. Umarız en iyi 10 çatı katı dekorasyonu fikirlerimiz size oldukça ferah gelecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.