Dekorasyon ve Psikoloji

0

Dekorasyon ve Psikoloji

Ev dekorasyonunda kullanılan dekor bireyler evlerinin huzurlu ve ferah olmasını ister çünkü ev onlar için vakit geçirilen alan, rahatlama ve dinlenme yeridir. Bu sebep ile ev dekorasyonu kişi psikolojisi bağlantılıdır. Dekorasyon ve psikoloji ev dekorasyonunda kullanılan dekor ürünleri ortama göre farklılık gösterir ve çok önemli bir yere sahiptir. Evinizde en çok vakit geçirdiğiniz yer neresi ise orada dekore etmeye başlayabilirsiniz. Salon en çok vakit geçirilen ve ailelerin bir arada bulunduğu yerdir. Salonunuzun sehpasını renkli mumlar ile süsleyebilir, duvarlarınıza ya tablolar ya da aile çerçeveleriniz ile evinize renk katabilirsiniz. Çok göze çarpmayacak ve kalabalık görünmeyecek ürünler tercih etmeniz sizin daha ferah bir ortamda bulunmanızı sağlayabilir.

Ev Girişi Dekorasyonu ve Ürünleri

Evin girişi genellikle diğer odalar kadar önemsenmese de aslında ilk göze çarpan alandır. Ev girişi dekorasyonları denildiğinde duvarda bir ayna ya da eve girer girmez içinizi açacak tablo koyabilirsiniz. Ayakkabılığınız ya da ev girişinizde bir masa varsa o masanın üstünü küçük biblolar ile renkli hale getirebilirsiniz. Ev girişi kişinin aydınlık bir yerde bulunması ve rahatlama hissi vermesi açısından karanlık ya da az ışıklı olmaması gerekir. Evinizin girişinde çok eşya ya da süs, aksesuar gibi ürünler bulundurmak içeri girdiğiniz gözlerinizi yorabilir aynı zamanda göze çok kalabalık görünür. Hem az hem şık ayrıca sizleri ferahlatacak ürünler tercih edebilirsiniz.

Dekor Fikirleri

Ev dekorasyonunda kullanılan dekor evlerde genel olarak daha ferah ve şık olabilmesi için kahve tonları renkler, tablo ayrıca biblolar tercih edilmektedir. Bu 2021 en çok kullanılan dekor fikirleri arasında da olacak çünkü bu ürünlerin ve renklerin modası geçmiyor. Masanızın üstüne çiçek ya da vazo koyabilir hatta vitrinlerinizi biblolar ve renkli fincanlar ile süsleyebilirsiniz. Gözü çok alan, göze çok batan ve yoran ürünler tercih etmek yerine hem şık evinize uyan hem de bakıldığı zaman kalabalık görünmeyen bir ortam olması kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak. Bulunduğunuz ortam ne kadar rahat olursa sizler kendinizi o ortamda daha mutlu hissedeceksiniz ve seçtiğiniz ürünlerle evlerinizi eşsizleştirmeniz mümkündür.

Sitemizdeki Diğer İçeriklere de Bakabilirsiniz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.