Bodrum Evleri İç Dekorasyon

0

Bodrumunuz takılmak için şık bir alandan çok kullanılmamış bir zindan gibi mi hissettiriyor? Çoğu ev sahibi için bodrum, yalnızca istenmeyen mobilyalar veya kutular için bir depolama alanıdır. Yeniden modellemeye başlamadan önce dikkate alınması gereken bazı önemli faktörler vardır. Her odada olduğu gibi, bodrum evleri iç dekorasyon için en önemli adım, alanın ne için kullanılacağını düşünmektir. Amacınızı bir kez belirledikten sonra, uğraşmanız gereken çok daha az faktör vardır. Bodrumlar tipik olarak rüzgarsız veya çok loş olduğundan, uygun aydınlatma önemlidir. Tipik olarak tavan yüksekliği oldukça düşük olacaktır, bu nedenle ışıklandırmayı doğru ayarlamak önemlidir.

Bodrum Dekorasyonu

Modern sahte şömine ile bodrumunuzda sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Alanı zanaat odasına dönüştürebilirsiniz. Çeşitli hobilerinizi yapmak için ihtiyaç duyduğunuz alan bodrum katınızda fazlasıyla olacaktır. Bir projektör ve beyaz perde kullanarak sinema salonu havası yaratabilirsiniz. Filmleri izlerken her türlü gürültü ve gereksiz ışıktan uzaklaşacağınız bodrum katınızda seyir zevkiniz artacaktır. Daha yüksek tavanlar varmış gibi hissetmek ve ferahlamak için gömme aydınlatmayı kullanabilirsiniz. Bu yanılsama sayesinde bodrum katı beklendiğinden daha ferah bir hal alacaktır. Kasvetli bodrum havasından kurtulmak için beyaz tonları ve diğer açık renkleri kullanabilirsiniz. Gerek mobilyalar gerek ev aksesuarları gerekse duvar boyası açısından açık renkleri tercih edin. Ayrıca daha kolay temizlenmesi, farklı seçenekler sunması açısından duvar kağıtları da tercih edilebilir.

Bodrum Dekorasyon Fikirleri

Bodrum evleri iç dekorasyon Kullanışlı hale getirdiğiniz bodrum katınızda fazladan kalan alanları halen depolama için kullanabilirsiniz. Sıklıkla zaman geçirecekseniz bodrum katınıza ufak bir atıştırmalık köşesi de yapabilirsiniz. Zemini çarpıcı bir cila ya da kaplama ile ön plana çıkartabilirsiniz. Ortama uyum sağlayacak ve temizlenmesi kolay olan kaplamalar kullanmak sizin yararınıza olacaktır. Eğlenceli bir ortam oluşturmak için farklı mobilya dekorasyon ürünleri seçimi yapabilir ve dekorlar ile bodrumunuz canlandırabilirsiniz. Merdiven altlarını depolama alanı olarak kullanmak oldukça iyi bir tercih olacaktır. Ortamı özelleştirmek için aile fotoğraflarınızı yerleştirebilir ve duvarlara asabilirsiniz. Ayrıca çeşitli posterler ya da tablolar ile bodrum duvarlarınızı zenginleştirebilirsiniz. Sakinleşmek için kullanmak istediğiniz bir dinlenme alanı ya da çalışma köşesi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.